2025. november 21., péntek
Legyél te is természetvédelmi őr!
2025. november 20., csütörtök
Örökzöldek lettünk! - intézményünk jógyakorlata egy hajdú-bihari kiadványban
Örökzöldek címmel megjelent a fenntarthatósággal, környezeti neveléssel kapcsolatos jógyakorlatok gyűjteménye, amelyben intézményünk is kapott egy fejezetet!
A Bocskaikerti Németh László Általános Iskola és AMI „Madárvédelem, mint az élményközpontú oktatás lehetősége” című jógyakorlata mellett más hajdú-bihari iskolák "zöld" módszereit, jól bevált programjait, tevékenységeit is megismerhetik az érdeklődők. Az Oktatási Hivatal debreceni központja által megjelentett kiadvány letölthető az alábbi címen: ÖRÖKZÖLDEK
2025. november 10., hétfő
Vadludakkal vándoroltunk...
Márton-napi témahetünkhöz kapcsolódva a programsorozat első napján természetfilm vetítésen vehettek részt az alsó tagozatos gyerekek, akik virtuálisan szinte együtt repülhettek a vadludakkal. A madárvonulás szépségét és veszélyeit lenyűgöző felvételeken keresztül megtekintve más madárfajokról is sok érdekességet tudhattak meg a gyerekek.