A madarak és fák napja mindig jeles esemény ökoiskolánk életében. Mivel sok tanuló madarász sulis szakkörre is jár, jó ötletnek tűnt egy játékos, madárismereti vetélkedőt szervezni a gyerekeknek. Az előkészületek során 24 db plakátot helyeztünk ki az iskola területén, amelyeket a vállalkozó kedvű versenyzőknek először meg kellett keresniük, majd figyelmesen elolvasniuk. Mindegyik plakát érdekes információkat nyújtott, megtudhattuk többek között, hogy tudnak-e pisilni a madarak (Spoiler: nem!) vagy azt is, hogy hány éves gyermek értelmi szintjét érheti el egy szürkepapagáj. Az aulában további ismeretanyagokat találhattak a gyerekek Chernel Istvánról és Herman Ottóról, akiknek elévülhetetlen érdemeik voltak a madarak és fák napja megteremtésében, de szótagoló játékok, madárfelismerő rejtvény is színesítette a feladványokat, sőt azt is fel kellett deríteni, hogy milyen fafajok fordulnak elő az iskolánk területén.
Sokan vevők voltak a játékra: legalább hetvenen fogadták el a kihívást és csapatban vagy egyénileg próbálták megválaszolni a furfangosabbnál furfangosabb kérdéseket.
A harmadik helyezést az egyedül induló Tóth Csenge 5.a osztályos tanuló szerezte meg 71 ponttal, második lett az ugyancsak 5. a osztályosokból álló Bíbicek csapata (Páll Sára, Lakatos Lili, Barota Dóra), ők 74 pontot értek el.
A győztes pedig az alsó tagozaté lett, a 4.a osztályos Boós Panna Rozi, Bordás Imre és Nagy Roland alkotta Vándorsólymok csapata 76,5 pontot szerzett!
Gratulálunk a nyerteseknek, de a hangsúly ezúttal is a részvételen volt: mindazok, akik elindultak a játékos vetélkedőn, sokat tanulhattak a természetről, a madarakról és reméhetőleg senki sem bánta meg az erre fordított időt és energiát!















