Bocskaikertben már 17 éves hagyomány a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület által életre hívott Fülemülék Éjszakája rendezvény megtartása. Idén is szép számmal, harmincnál is többen érkeztek érkeztek azzal a céllal, hogy jobban megismerjék legszebb hangú énekesmadarunkat. A madarak és fák napjához kapcsolódó esemény első részében tartott vetítéses előadáson a madár fészkelési, vonulási szokásai mellett fény derült arra is, hogy miért is énekel a fülemüle, de a faj kulturális jelentőségéről és védelmi lehetőségeiről is szó esett. A benti program felemelő pillanata volt, amikor - sajnos csak képernyőn keresztül - a 100 esztendős David Attenborough fülemülével kapcsolatos tanulságos gondolatait is megismerhettük.
Az esős, szeles nap nem sok jóval kecsegtetett bennünket a rendezvény második, terepi részével kapcsolatban, de végül ezúttal is szerencsénk volt. Az eső nem esett, valamennyire a szél is csillapodott, ráadásul alig léptünk ki az iskolakapun, máris hallottunk a közelből egy fülemülét teli torokból énekelni! Egy rövid séta közben aztán újabb csalogányok mellett megismerkedtek a látogatók a barátposzáta, az énekes rigó, a fekete rigó és az erdei pinty hangjával is.
A Fülemülék Éjszakáján részt vett látogatók minden bizonnyal magukénak érezhették a legendás brit természetfilmes pár perccel korábban elmondott kívánságát:
"Milyen csodálatos lenne, ha mindannyian elmondhatnánk, hogy hallottuk Földünk dalait és megmentettük őket!" (Sir David Attenborough: A dal ereje)
![]() |
| Fotó: Nagy László |



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése