2026. május 14., csütörtök

Nagyítóval és távcsővel - ezüstös siker

 A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósága, a Természettár és a Nagyerdei Kultúrpark által szervezett Nagyítóval és távcsővel a természetért című országos tanulmányi versenyen iskolánk tanulói is részt vettek. Az alsósok kategóriájában a Balogh Zsolt Sándor, Nagy Roland és Péntek Viktória Mercédesz 4.a osztályos tanulók alkotta Királykák csapat sikerrel vette az akadályokat és a döntőbe is bejutott. A megmérettetésre 2026. május 14-én, a debreceni állatkertben került sor. A gyerekeknek állat- és növényfelismerő, madárhangazonosító és az év élőlényeit bemutató feladatok mellett természetvédelmi ismeretekről is számot kellett adniuk, így egyáltalán nem volt könnyű a verseny. Ennek ellenére nagy élmény volt számukra a döntőben való részvétel, amelyen végül csapatunk az előkelő II. helyet szerezte meg!

Tanulóink külön jutalomként a gyűrűsfarkú makik közé is bemehettek, majd dodzsemezhettek egyet a vidámparkban.

Gratulálunk a gyerekeknek!








Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése