Immár komoly hagyománya van országszerte a Kutatók Éjszakájának. Idén Serra-Páka Szilvia tanárnő szervezésében négy tanulónk vett részt a Debreceni Egyetem programjain. Voltunk látványos kémiai kísérleteken, hallgattunk anatómiai előadást és ismerkedtünk a hidrobiológia és az ökológia tudományával. A képen épp vízi gerincteleneket próbálnak azonosítani a lányok:
2016. szeptember 30., péntek
2016. szeptember 14., szerda
Környezetismeret órán
A gyerekek tudásvágya és kíváncsisága mindig olyan kincs, amit csak megfelelő módon ki kell tudni aknázni... Más szóval: nekünk pedagógusoknak csak egy dolgunk kellene, hogy legyen: arra törekedni, hogy ezt a velük született érdeklődést megőrizzük, fenntartsuk. (Sajnos ez nem mindig sikerül...) Néhány példa arra, hogy a környezetismeret órán is szívesen dolgoznak, tanulnak a gyerekek, akár tantermi foglalkozásról, akár terepi munkáról van szó:
Ismerkedés az állatokkal |
Ez bizony egy ökörfarkkóró! |
Reméljük, nem arra megyünk, ahol a madár sem jár... |
2016. szeptember 7., szerda
Váratlan látogató:-))
Egy igazi ökoiskolában nemcsak a gyerekek mennek szívesen a természetbe, de időnként az állatok is meglátogatnak bennünket. Alig kezdődött meg az iskola, az egyik takarító néni szólt, hogy váratlan látogatónk érkezett. A bejárati ajtó előtt egy kis rézsikló ismerkedett az ökoiskola rejtelmeivel:-)
Rézsikló |
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)