Idei témahetünk is bővelkedett változatos programokban és eseményekben. Új elemként ezúttal két játékos versenyt hirdettünk. Az alsósoknak Kis természetkutató címmel egy feladatsort állítottunk össze, aminek megoldása a paravánon elhelyezett ismertetők, plakátok figyelmes olvasásával valósulhatott meg. Talán a legizgalmasabb feladat az iskola környékén virágzó növények képének és nevének párosítása volt, amit az erre a célra írt találós versikék segíthettek. A legtöbb pontot végül Fazekas
Léna, Bordás Noémi, Pethe Regina, Micskei Panna
3.a. osztályos tanulók csapata szerezte, második helyezést ért el Cserba
Luca és Nagy Iza kettőse a 4.a-ból, és harmadik helyen végzett a Vajda
Nóra, Nagy Boglárka, Kovács Viktória, Oláh Réka
alkotta csapat szintén a 4.a. osztályból.
A felismerésre váró virágtabló (részlet a feladatsorból):
Részlet a találós versikékből:
Munkában a kis természetkutatók:
A felsős tanulók a Zöld Nyomozó játékban vehettek részt. A feladatok során nyolc nyomot kellett megkeresniük a gyerekeknek. A következő nyomra (állomásra) csak az előző megoldása után juthattak tovább. Minden osztályból egy négy fős csapat vett részt a nyomozásban és mindegyik sikeresen eljutott az utolsó helyszínre is. Itt a feladat az volt, hogy 15 perc alatt minél több virágzó növényt fotózzanak le, majd küldjék el a képeket. A helyesen meghatározott növények plusz pontot értek, így tudtunk rangsorolni a csapatok között.
Az első helyezett az 5.a. csapata lett (Takács
Áron, Péter Zsófia, Juhász Noel, Bristyán Sára), a második helyen a 8.a. végzett (Asztalos
Tibor, Bartha Richárd, Galambos Kristóf, Balogh Dániel), a harmadik pedig a 7.a. osztály válogatottja lett (Csákó
Dániel, Szabó Csenge, Seres Levente, Rácz Lilla Panna).
Zöld nyomozók: az utolsó állomáson:
Mind az alsós, mind a felsős résztvevőknek gratulálunk! A feladatok elnyerték a gyerekek tetszését, így terveink szerint jövőre is lesz folytatás!
Természetesen a témahéten volt számos egyéb program is, ami a fenntarthatósághoz kapcsolódott: filmvetítés, szemétszedés, nyitott madarász suli, stb. Az egyes tanórákon a gyerekek játékos formában további ismereteket szerezhettek a környezetvédelem, természetvédelem témaköreiből. Ezen kívül szép és esztétikus alkotásokat is készítettek a tanulók, amik a témahét alatt végig díszítették a folyosót.
|
A témahét programjai |
Rendhagyó, nyitott madarász sulink is volt, amihez bárki csatlakozhatott. A gyerekekkel megfigyelhettük a közeli erdő élővilágát, így sok tapasztalatot közvetlenül a természetből szerezhettek. A képen a 2.a. osztályosok csapata:
A felső tagozatosok egy csapata:
Iskolánk csatlakozott a Millió Lépés programhoz is. Ehhez kapcsolódva az iskolai versenyben vezető 5.b. osztállyal szerveztünk egy gyalogtúrát a partfalhoz, amivel nemcsak a lépéseik számát gyarapítottuk tovább, hanem a környék élővilágáról is érdekes ismereteket szerezhettek. Az éneklő mezei pacsirtát, a felettünk keringő fekete gólyát vagy a nemrég visszaérkezett tövisszúró gébicset egyaránt megcsodálhatták a gyerekek. Hasonlóan izgalmas volt számukra a védett óriás nünükével való találkozás, aminek különleges egyedfejlődési stratégiáját is megismerhették. Visszafelé sétálva pedig még egy, a település fölé bekeringő rétisassal is találkoztunk! A nap eredménye: sok jó faj, izgalmas látnivalók és nem mellesleg több mint 10 ezer lépés!
|
Óriás nünüke |
|
Rétisas, nyomában egy dolmányos varjúval |
Összességében egy jól sikerült, tartalmas témahéten vagyunk túl, amelynek tanulságait és tapasztalatait jövőre is felhasználhatjuk!
|
Bevezető a filmvetítéshez |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése