2024. május 3., péntek

Fenntarthatósági Témahét: a kilencedik

Fenntarthatósági témahetünk során ezúttal is gazdag programkínálat várta iskolánk tanulóit. Filmvetítés, rajzkiállítás, szemétszedés, Millió Lépés túra, az év élőlényeit bemutató tablók, alsós és felsős rejtvények, nyitott madarász suli, odúellenőrzés, Zöldokos Kupa, papírgyűjtés is volt a tervezett események között. Az esős időjárás miatt végül egyes programok a következő hétre kerültek át, így nálunk közel két hetet fedtek le a fenntarthatóság jegyében szervezett foglalkozások. 

Rajzkiállítás az aulában: a 4.a. osztály munkái

Ismerkedés Glóbival a Föld Napján

Rajzkiállítás: az 1.a. osztály munkái

Az év élőlényei 2024-ben

Tudásszomjas gyerekek

A 4.b. osztályosok munkái

Rejvényfejtők

A 2.a. osztályosok munkái

Fenntarthatósági Témahét: a tervezett programjaink


 Április 23-án a madárodúkkal való ismerkedés során a 8.a. osztályos gyerekekkel és Kolopi Judit osztályfőnökkel különleges élményben is részünk volt. Két ellenőrzött odúban széncinege kotlott, egy harmadikból pedig vörösbegy repült ki. Ez utóbbi az igazi különlegesség, mert e fajnak a szakirodalom szerint a "C" típusú, nyitott madárodú való inkább, itt pedig egy kerek röpnyílású, "B" típusú odúban találtuk meg a faj tojásait. Erre szoktuk mondani, hogy a madár nem olvasta a szakirodalmat...



A vörösbegy tojásai. Jellegzetes, hogy a fészek nem az odú közepén, hanem annak fala mellé van építve. Reméljük, sikeresen kirepülnek majd a fiókák!

Vörösbegy tojások

Kotló széncinege

Április 29-én a Fenntarthatósági Témahét keretében a Méliusz Juhász Péter Könyvtár támogatásával tartott érdekes előadást Fejes Zsolt amatőr csillagász, aki a Hold titkaiba avatta be a negyedik és hatodik évfolyamos tanulókat és még igazi meteoritokat is láthattak a gyerekek.

Május 2-án pótoltuk be a szemétszedést, ami az eső miatt korábban elmaradt. A 3.b osztállyal egy óra alatt három zsák eldobált hulladékot gyűjtöttünk össze az iskola környékén. Köszönjük!



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése